Moskva Grand-Slam

Endalegi üllatusena saime u nädal enne turniiri teada, et pääsesime Moskvas toimuvale Maailma karikasarja etapile kvalifikatsiooni. (Grand Slam on sarnane Openi turniiridega, kuid lihtsalt suuremate auhinnarahadega, prestiižikam ja kõvema tasemega) Kuna Moskva on meil nii lähedal, siis oleks olnud patt sinna mitte minna. Tegime paar muudatust treeningplaanis ja varsti olimegi juba Moskva poole teel. Õhtul saime trenni teha tugevate brasiillastega Vitor Felipe/Alvara Filho-ga ning nägime oma silmaga ära kogu maailma rannavõrkpalliparemiku. Olime mänguks valmis.

Kvalifikatsioonimäng poolakatega

Saime omale vastasteks juba tuttavad poolakad Kadziola-Szalankiewics-i kellega Sotši openil juba mängida saime. Mäng lõppes küll taaskord 0-2 (17;18) kaotusega, kuid sellest saadud emotsioon, oli nagu pisike võit. Esmakordselt tundsime ennast mängu ajal enesekindlalt ning hea fookusega ja ei teinud poolakate elu sugugi lihtsaks. Kogu turniiri vältel oli tunne, et me pole Maailmatuuril enam võõrkehad, tuttavaid on juba palju ja tunneme ennast hästi, nagu peakski seal olema 🙂

Läti, Jurmala Ergo 2016 open

Moskvast tagasi jõudes, saime 2 ööd kodus magada ja hakkasime Jurmala poole sõitma, et võtta osa Läti rannavõrkpalli meistrisarja esimesest etapist. Supertänulikud oleme Fibersolutionsile oma sõiduvahendi eest, mis meid tublisti Lätti sõidutas ja ka edaspidi meid transpordiga aitab.

Fiiberlahendused

Läti rannavolle tase on igati korralik ka ilma nende kahe esinumbrita ja seda oli kohe esimeses mängus näha. Alustasime kohe ühe raske võiduga, millele järgnesid 2 veidi kergemat. Õhtuks oli tunda kolme mängu ja parajat portsu hüppeid jalgades, aga võidud maitsesid vahelduseks siiski väga hästi 🙂 Järgmise päeva hommikul olid meil vastas turniiri üks tugevaimaid paare Sorokins-Ivanovs, kes ka Maailma karikasarja mängivad. Õnnestus neidki võita ja olime esinelikus. Poolfinaalis saime kaotuse hilisematelt turniiri võitjatelt Šmedins-Solovejs’ilt ja pronksimängus alistasime Vilmanis-Kaspars’i.

Poodiumil seismine oli minu jaoks esmakordne rannavõrkpalli meesteklassis ning see andis väga positiivse emotsiooni. Kogu turniir oli hästi korraldatud ning meid võeti seal suurepäraselt vastu. Saime jällegi tagasisidet elementide kohta mis vajavad järeleaitamist ning millised on meie tugevused. Oluline on, et me õpime iga mänguga ja korrigeerime oma suunda kuhu liikuda tahame. Oleme terved, tugevad ja ootame juba järgmist turniiri 😉

Nõlvak-Tiisaar

Moskva EEVZA

Moskvasse tagasitulek oli meeldivalt lihtne, juba korra käidud tee muudab võistlusreisi kordades stressivabamaks. Kui ööbimine, söögikohad, väljakud ja inimesed on tuttavad, siis on tegu juba peaaegu koduväljakutega ning saab keskenduda ainult mängudele.

Alagrupi esimeses mängus tuli meile vastu turniiri kõrgeima asetusega vene paar Koshkarev-Bykanov, kes saavutasid tänavu Sochi Openil V koha. Alustasime mängu väga hästi, Mart kiusas blokiga kogenud Koshkarevit ja minul side-out toimis hästi. Edueisul 15-9 hakkas aga taevast korralikult vihma sadama ja lõi ka äikest ning mäng peatati. Istusime 10-15 min tribüünil varju all kuni meid lõpuks tagasi väljakule lasti. Mängu edasine kulg kahjuks nii roosiline enam polnud, venelased olid agressiivsemad ja mängisid paremini kui alguses ning me kaotasime veidi fookust. Palju polnudki vaja, et esimene geim kaotada 22-20 ja teine 21-19. Peale mängu oli küll mõru maik suus, aga õppida oli sellest palju.

Järgmisel päeval mängisime noorte vene poistega alagrupi teise mängu ja suutsime kahest vihmapausist hoolimata mängu 2-0 võita, edasi ootas mäng veerandfinaali pääsu eest tugevate lätlastega Sorokins-Finsters. Alustasime mängu väga hästi, surusime neid oma servi ja bloki-kaitsega ning võitsime esimese geimi kindlalt, ka teises geimis juhtisime, kuid lõpus paar taktikaliselt head käiku lätlaste poolt ja mul jäigi matšpall löömata. Kolmandas geimis olime jälle mängus, kuid paar lihtsat eksimust andsid mänguvõidu neile. Peale seda mängu oli küll enesetunne maas, kuid saime pealtvaatajatelt ja mängijatelt kiita hea mängu eest ning teame, et meie võidud on alles ees. Saime kinnitust sellele, et oleme oma mängutaset iga turniiriga tõstnud ning areng on olnud silmnähtav. P.S Tiisler lööb teiselt puutelt palle juba maru hästi 😉

Edasi ootab meid kontinentaalkarika kvalifikatsioonivõistlus Eestis (07.06) ja turniir Riias (11-12.06).

Kui sul veel fännisärki pole, siis jõuad veel ka tellimuse ära teha.