Mis varustus?

Rannavõrkpallurid on ju tavaliselt poolpaljad ning ei kannagi seljas ju suurt midagi? Üldjuhul tõesti – võistlused toimuvad sooja kliimaga paikades ning palju riideid seljas polegi. Kuna tegelikku ilma ei suuda täpselt ette ennustada isegi Peep Taimla, siis võib juhtuda, et turniir satub just mõne külmalainega samale ajale. Viimane näide mõned nädalad tagasi toimunud Moskva 3* etapil, kus paljudele üllatuseks sadas võistluspäeval lund ja rahet. Pildil Austraalia koondislase üllatunud Facebook’i postitus 🙂


Ka sellisteks puhkudeks tuleb mängijatel valmis olla ja kanda endaga kaasas ka soojemaid riideid. Väga levinud on näiteks polüester materjalist tehtud alussärgid, mida võib kanda võistlussärgi all. (muidugi vaid juhul kui mõlemal mängijal on samasugune alussärk) Meile väga meeldivad Nike imemugavad pikkade käistega ja ilma käisteta variandid.

Hoopis suurem roll on rannavõrkpalluri varustuse juures päikeseprillidel, mis võib paljudele tunduda vaid edeva aksessuaarina. Nende populaarsus on rannavõrkpallimaailmas viimasel ajal suuresti kasvanud ning seda ka põhjusega. Näiteks on lihtne tunda ära rannavõrkpallurit turniiri ametliku hotelli õhtusöögil just tema valgete silmaümbruste tõttu 😉

Parandavad mängu

Päikeseprillid võimaldavad paremini lugeda mängusituatsioone ja hoida fookust olulisel. Hea läätsega (päikeseprilli klaas) pole vahet kas vaatad vastu päikest või mitte ning ei pea palli mängides seda eredast päikesest otsima hakkama. Uued tehnoloogiad  muudavad läbi läätse vaadatava maailma selgemaks ning ka värvid eristuvad teineteisest paremini. Mardiga oleme palju naljatlenud, et kui paneme oma Oakley prillid jälle ette, siis näeme kogu ümbritsevat HD-s. Selle tajumiseks pead neid proovima.

Kaitsevad

Päikeseprillid kaitsevad meie silma võrkkesta neid kahjustavate kiirguste eest ning pikemas perspektiivis aitavad ära hoida ka nägemisehäirete teket. Samuti oleme Mardiga täheldanud, et päikeseprillidega on tunduvalt mugavam mängida ka ilma otsese päikeseta. Näiteks kaitsevad prillid meid ka liiva eest, eriti just ülevalt söödu ajal kukub pallilt tihtipeale liiva otse silma, mida prille kandes ei juhtu. Samuti võib ka tugev tuul liiva ebameeldivalt silma keerutada.

Nägemine trumpab üle kõik meie ülejäänud meeled.

Inimaju kasutab informatsiooni saamiseks ülekaalukalt kõige enam just nägemismeelt – 83% kogu töödeldavast informatsioonist tuleb just silmade kaudu. (Allikas) Mängu lugemiseks (millel on rannavõrkpallis väga suur roll) on sul vaja nii palju infot vastase kohta kui võimalik.

Taktika

Seoses päikeseprillide levikuga on rannavõrkpallimaailmas hakatud kasutama ka n-ö lisa time out’i, mille annab prillide puhastamine. Nimelt on mängijal lubatud võtta oma päikeseprillid peast ja küsida mistahes väljaku ääres olevalt kohtunikult lapikest, millega prill liivast/higist puhtaks pühkida. Niisiis kasutatakse seda ka hingetõmbepausina, kui ühekordne time-out on geimis võetud.

 

Mida silmas pidada päikeseprilli valides?

  • Tugev raam ja läätsed, et palliga pihta saades silmad terveks jääksid
  • Mugavalt ümber pea, et ei häiriks mängu ega tuleks mänguolukorras peast ära (kummist sangad)
  • Alt avatud disainiga prill, et klaas ei läheks uduseks ning ka lihtsam puhastada
  • Läätsed ei moonuta liialt väliskeskkonda, et suudaksid hinnata vahemaid objektiivselt
  • Silmapaistev välimus, sest Oakley prillid on lihtsalt mega stiilsed.

Meie oleme Mardiga väga päikeseprilliusku ja kuigi nende kandmine vajas algselt veidi harjumist, siis nüüd ei kujutaks ilma prillideta mängimist ettegi. Samuti on meil väga hea meel teha koostööd maailma ühe juhtiva päikeseprilli tootja – Oakley’ga, kelle prillid on rannavõrkpallimaailmas ülipopulaarsed ja seda ka põhjusega. Soovitame soojalt!