MAI 2019

Enne turniiri

Seekord oli eriline võistlus turniirile minna kahe paariga. Et oli suvine projekt “paar nr.2” käsil siis käisime koos Mihkel Tanila ja Dmitri Korotkoviga juba Türgis laagris ning ka tegelikult ühel MK 2* etapil Türgis. Seal vahetasime paarilised ja tegime eriprojekti Nõlvak-Tanila, Tiisaar-Korotkov. Kuna videomaterjali sellest kahjuks pole, siis videokokkuvõtet sellest turniirist ei kirjuta. Kvalifikatsioonist kumbki paar edasi ei pääsenud, aga mängida oli tore ning äärmiselt arendav kõikidele osapooltele.

Päris hea meelelahutus oli Dimale, Mihklile ja Indrekule Hiina tutvustamine. Meie kui kogenud Hiina turistid saime päris palju nalja esmaste reaktsioonide nägemisest. Esimene koht kuhu me nad sööma viisime vaatasid Dima ja Mihkel meid täiesti hapu näoga ja võtsid lõunasöögist kõrvalt poest saia 😀 Indrek ei teinud aga teist nägugi ja kugistas tundmatut kraami näost alla nagu kohalik. Tegelikult see oli veidi ebaõiglane nend suhtes, sest valisime ikka päris kohaliku koha, kuhu isegi rohkem ei tahtnud minna 😀

Isegi Hiinas, mis pole maailma kalleim riik valime hotelli, mis ei kuulu kõige kallimate sekka. Indrek sattus õnnetuseks tuppa, mis oli otse karaoke korruse kohal. Hea et tema mängima ei pidanud, sest unetunde nädala jooksul kokku palju ei tulnud. Õnneks pole keegi printsess ning isegi siis, kui me Kustiga ülejäänud meeskonna hülgasime ja põhiturniiri paleesse kolisime, ei pidanud keegi pikka viha 😀 Veel enam kui paari päeva pärast pea norgus tagasi kolisime võtsime alati olukordasi rohkem naljaga. Elu on ju seiklus. Samas kui kuulsime jutte nendest nägudest, mis olid Mihklil ja Dimal kui nad kell 4 üles ärkasid, et jõuaks väikese trenni teha enne, kui turniir kõik väljakud hõivab, siis naerukõverat sealt sel hetkel vist poleks leidnud 😀 (Hiinas on tihti väljakud ~45 min bussisõidu kaugusel kõigele lisaks)

Kui rääkida tegelikkusest, siis on need hetked päris keerulised, kui jõuad mängida turniiril ühe mängu, välja kukkuda ning siis on veel 5 päeva sisustada enne, kui lennuk koju läheb. Eriti Hiinas, kus ei oska midagi süüa ning trennikski väljakut saada on päris keeruline. Tagasivaadates on naerda lihtne, kuid olukorras sees olles võivad emotsioonid huumorisoone kiiresti maha matta.

Turniir

Et turniir toimus Hiinas ja nädal enne seda oli 4* turniir Brasiilias, siis osad paarid valisid emma või kumma etapi… meie keeli tõlgituna: 1280 sisenemispunktiga pääsesime nibin-nabin otse põhiturniirile. See on alati hea uudis, kui ei pea kvalifikatsiooni mängima. Põhiturniiril olime 24. asetusega ning tähendas see järgmist alagruppi:

8. asetus: Gao-Li, Hiina (punktide järgi oleks olnud 26. asetus aga korraldajapaari reegel)
9. asetus: Plavins-Tocs, Läti
25. asetus: Rudol-Szalankiewicz, Poola

Kõik näod olid alagrupis väga tuttavad ning olime kõigi vastu varasemalt mänginud. Mitte küll päris samade paaride vastu aga kõigi vastu sellegipoolest. Kui mu mälu mind ei peta, siis võitnud kedagi neist varasemalt ei olnudki.

Mihkel ja Dima kvalifikatsioonist edasi kahjuks ei pääsenud, kuid geimivõidu said juba esimesel turniiril kätte. Meil läks sellega oluliselt kauem aega 😀

Kuidas turniir kulges, vaata videost.