Kus ma olen? Basseini ääres, The Bell Condominium, Chalong, Phuket, Tai

Mida ma kuulan? Mike Posner “Be As You Are”

Mida ma loen? “Karma” Doe Zantamata

Miks ma Mike Posnerist tahan kirjutada on sellel lihtsal põhjusel, et ta on inspiratsiooniks mulle ja paljudele teistele. Ehkki osadele päris tundmatu nimi, võite ta ära tunda lauludest “I Took A Pill In Ibiza” või veidi vanema “Cooler Than Me” põhjal. Sattusin lugema tema lugu, kus ta räägib oma elust peale oma esimese ülieduka hiti väljalaskmist. Ta nautis oma väljateenitud kuulsust ja raha täiel rinnal ning nagu ta oma laulus ka ise väidab:

“I drive a sports car just to prove
I’m a real big baller ’cause I made a million dollars
And I spend it on girls and shoes”

Kauaks seda lõbu ei jätkunud ning järgmised singlid polnud pooltki nii edukad. Mees langes masendusse. Avastas, et paljud inimesed, keda ta oma sõbraks pidas kadusid tema elust ning kõik, mida ta arvas end elult tahtvat olid vaid teistelt üle võetud soovid ning mitte tema enda omad. Niisiis tundes, et muutust on vaja müüs ta maha oma sportauto, annetas oma riided heategevuseks, ostis omale haagissuvila, kasvatas habeme ja sõitis üksinda USA mägedesse rändama. Ilma segavate faktoriteta nägi ta oma elu kõrvalt ja sai selgust, mida ta ise päriselt tahab. Ennast vaadeldes avastas ta, et need omadussõnad ja rollid mida ta enda kirjeldamiseks on kasutanud on suures osas teiste inimeste ja ühiskonna poolt talle külge pandud, mitte tema enda loodud. Teades, et tema saatus on tema enda kätes, pani ta kirja uued väärtused, mis teda nüüd paremini iseloomustavad. Kuna uskumus on lihtsalt mõte, mida on pika ajaperioodi jooksul pidevalt korrutatud, on see võimalik.

Ta leidis endas inspiratsiooni ja hakkas kirjutama ausaid laule otse südamest. Tema kuulajaskond suutis nendega väga hästi samastuda ning teda saatis taas edu. Jäädes truuks iseendale (mitte teiste arvamusele temast)  muutus ta palju enesekindlamaks ja avatumaks inimeseks ning ta tundis end oma elus taas hästi. Nagu kõlab ka mu üks lemmik tsitaate:

“Ma ei tea kogu tõde ja minu arusaam sellest muutub iga päevaga. Seega pean ma teenima tõde, mitte järjepidevust.”
– Mahatma Gandhi

Ta vajas seda läbikukkunud artisti kogemust, et jõuda endas selgusele. Pealtnäha negatiivne kogemus pani ta ennast kõrvalt vaatama ja lõi uued võimalused. Nende elu downswingidega ongi nii, et nende kasulikkust näeme alles tagantjärgi. Ka hiina keeles koosneb sõna kriis kahest sümbolist – 危机 esimene tähistab ohtu ja teine võimalust. (or that’s what they say, I don’t speak chinese)

Soovitan kuulata tema plaati ja sa leiad sealt read nagu:

“It doesn’t matter if you become a star,
Life is better when you open up your heart,
You don’t always have to act so hard,
Just be as you are”

Vanast lahti laskmine tekitab su ellu juurde ruumi, kuhu saab midagi uut tekkida. Mida sa täpselt tahad sinna tekitada, see sõltub juba sust endast.

“Follow your Bliss”
– Joseph Campbell

Jääme endaks,

Kusti

# Ma võtan praegu kaalust alla
# Tervislik toit pakub praegu huvi
# Motivatsioon on laes
# Saame Mardiga väga hästi läbi, õpime üksteist paremini tundma ja oleme avatud
# Armastan naeratavaid Tai inimesi
# Nädalavahetusel tegime 4 trenni
# Mu roller ei lähe hommikuti hästi käima
# häšštäägide mõtte sain Maarja imelisest blogist

-Kusti